» »

Як зібраті Простий підсилювачАудіофілі вважають, что чім простіше влаштованій підсилювач, чім менше в ньом Зайве деталей, тім краще ВІН звучить. Смороду могут помілятіся в цьом пітанні, альо від з тім, что підсилювач, что містіть мало деталей, можна и побудуваті швидше, НЕ МОЖНА НЕ Погодитись.

Як зібраті Простий підсилювач

Багато СУЧАСНИХ звукові карти розвівають Достатньо НАПРУГА Для «розкачкі» підсілювача, что Складається Всього з одного каскаду, альо Вихідна Потужність їх занадто мала для приведення в дію ДИНАМІКА (на Відміну Від звукових карт дев'яностих років, забезпечених вбудований двухваттнімі підсілювачамі). Тому й додатковий підсилювач для сучасної звукової карти зберіть однокаскадний. Для нього вам Знадоби Всього один транзистор типу П213, П214 або П215, встановлений на Дуже великий тепловідвід.

Будь-який з ціх транзисторів має структуру pnp. Це означає, что Із загально проводом в підсілювачі має буті з'єднаній не негативне, а позитивний Висновок джерела живлення. На жівільну ж шину подайте, навпаки, негативне Напруга. Воно винне становитися кілька вольт.

Динамік з опором не менше 8 Ом підключіть между жівільною шиною и колектором транзистора. Его емітер з'єднайте з загально проводом.

Як регулятор гучності використовуются змінний резистор опором около 100 кіло. Его лівий Висновок заземлите, на правий подайте вхідній сигнал Щодо загально проводу. Середній Висновок через полярні конденсатори ємністю около однієї мікрофарад підключіть до бази транзистора.

Увімкніть живлення підсілювача и джерела сигналу. Відрегулюйте гучність. Звук буде Дуже хриплим. Пов'язано це з тим, что на базу транзистора ще не подали зсув.

Спробуйте підключаті между колектором и базою транзистора резистори різніх номіналів від 300 до 10 кіло. Віберіть з них такий, при вікорістанні Якого хрип почти НЕ чути, альо гучність звуку не зменшується, а сам транзистор практично НЕ нагрівається.

Відключіть живлення джерела живлення, впаяті підібраній вами резистор, потім вновь ввімкніть живлення обох прістроїв.

Щоб підсилювач ставши стереофонічнім, зберіть ще один такий же каскад и подайте на нього сигнал з Іншого стереоканалами. Помістіть прилад в Зручний корпус.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: