» »

Що за формат blu ray и чім ВІН відрізняється від другихФормат Blu-ray є найбільш Перспективними технологією запису Даних на оптичний носій. ВІН володіє рядом значний Переваги, что дозволили дискам Blu-ray зайнятості лідіруючі позіції в профільному сегменті прайси, вітіснівші конкурентів.

Що за формат blu ray и чім ВІН відрізняється від других

Оптичні носії дерло поколінь

Значний Стрибки у розвітку носіїв Даних стали так звані оптичні носії, больше відомі як компакт-диски, Які практично Повністю вітіснілі Магнітні дискети. Концептуально смороду представляли собою поліпшену версию звичних з дитинства вініловіх пластинок, Тільки вместо звукових доріжок на них запісуваліся нулі й одініці, Які зчітуваліся НЕ голка, а тонким лазерним Променя. Завдяк того, что промінь лазера набагато тонше голки, стало можливіть Записати на один двенадцатісантіметровій диск до шестисот мегабайт Даних. Компакт-диски були дерло поколінням оптичних носіїв. Пізніше в продажів надійшлі Пристрої для Самостійної запису Даних на Такі диски и Самі CD з можлівістю перезапису.

Представник іншого Покоління - DVD МАВ більш щільною структурою поверхні, чем компакт-диски. Можлівість більш продуктивно використовуват площу диска з'явилася, Завдяк того, что БУВ сконструйованій генератор лазерного Променя з меншими Довжина Хвилі, тоб більш тонкий. У результаті на диск тій же площі можна Було Записати однозначно больше ІНФОРМАЦІЇ. Даже на одношарового DVD поміщалося около 4,5 Гігабайт Даних, а Винахід багатошаровіх двосторонніх дисків дозволило запісуваті до 16 Гігабайт на один диск.

Наступний етапи розвитку оптичних носіїв ставши формат HD DVD, тоб DVD вісокої чіткості. На Відміну Від попередніх тіпів носіїв при запісі и чітанні HD DVD вікорістовувався НЕ червоний, а фіолетовий лазер, довжина Хвилі Якого булу ще менше, тому на одношарового диск діаметром 12 сантіметрів Вийшла Записати около 15 Гігабайт Даних.

Перевага Blu-Ray

Як и HD DVD формат Blu-Ray відносіться до третього Покоління оптичних носіїв. ВІН БУВ розроблення компаніямі, конкуруваті з Виробнику HD DVD. У випадка з Blu-Ray вікорістовувався все тієї ж синьо-фіолетовий лазер, что и в прилаштувався HD DVD, однак суттєва відмінність пролягав у самому диску. Всі три Покоління оптичних носіїв представляли собою полікарбонатну основу, на якові наносівся Спеціальний куля, Який використовується для записування и зберігання Даних. Цею куля БУВ нестійкій до механічніх Пошкодження, что часто призводило до псування дисків за подряпін або бруду. У 2004 году БУВ винайдення принципова новий тип полімерного покриття, Який захистів диски Blu-Ray від механічніх вплівів, зробім їх набагато міцніше и довговічніше. Крім того, це дало можлівість Зменшити Товщина захисно кулі в Шість разів, что, в свою черго, дозволило Записати на один диск порядку 25 Гігабайт.

ЦІ інновації прізвелі до того, что практично ВСІ кінокомпанії до 2008 року перейшлі на формат Blu-Ray, а виробник HD DVD отказался розвіваті технологію, щоб унікнуті «Війни форматів». На додаток до Всього в форматі Blu-Ray вікорістовуваліся досконаліші технології захисту від нелегального копіювання, что, звічайній, стало Додатковий аргументом для основних споживачів подібніх носіїв - кінокомпаній.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: