» »

Що таке Blu-RayЦифрова техніка в своєму сучасности вігляді НЕ налічує и 50-ти років, а тому не дивно, что всілякі «оновлення» и Зміни форматів відбуваються так часто. Придумано ще далеко не все. Відміннім того прикладом могут послужити компакт-диски, Які СЬОГОДНІ переживаються Третє народження и отримуються Третє имя: Blu-Ray.

Що таке Blu-Ray
Оскількі Blu-ray всі ще залішається компакт-диском, то залішається незмінною и загальна концепція. Це шматок відбіває пластмаси, на якові помощью лазера нанесені борозни різної довжина. Во время читання диска прівід прісвячуваті его лазером и стежа за тім, як поведе себе відображення від дзеркальної поверхні. Це справедливо як для CD, DVD, так и для дисків «синього Променя».

У Першу Черга ВАЖЛИВО відзначіті екстенсівні Поліпшення. Інформація запісується и зчітується помощью набагато більш точного лазера: Він почти вдвічі тонше, чем у DVD-диска. Крім того, однозначно доопрацьована система кодування ІНФОРМАЦІЇ при запісі. Разом, фактичність ОБСЯГИ Даних одного шару дискового простору дорівнює 27 Гігабайт, что почти в 5 разів больше звичних нам старого формату. Причому Враховується позбав один куля: ще в 2009-му году БУВ розроблення багатошаровій диск об'ємом в 500 Гігабайт, доступний для читання на будь-якому стандартному пріводі.

Крім очевидного приросту в обсязі, система кодування и коротковолоновій лазер дозволили однозначно збільшити ШВИДКІСТЬ зчітування з диска. Що, втім, закономірно - Якби ШВИДКІСТЬ НЕ булу збільшена, прівід просто не встігав бі, Наприклад, відтворюваті фільм високого дозволено.

Если ж Говорити про прінціпові нововведення, то таким можна вважаті «тверду поверхню» диска. Завдяк технології Durabis Blu-Ray стали в кілька разів стійкіше до механічніх Пошкодження І, як наслідок, ЗНОС.

Проти головного гордістю віробніків є система захисту, розроблено для нового формату. Вона Складається з трьох ЕЛЕМЕНТІВ: системи BD +, технології MMC и знака ROM-Mark. Перша дозволяє дінамічно (тоб «на ходу») міняті кодовий послідовність диска, захіщаючі его від того, щоб дива прототипом піратської копії. Друга ж, навпаки, дозволяє створюваті копії, альо в Спеціальному, захіщеному ліцензійному форматі. Нарешті, технологія ROM-Mark залішає на диску Спеціальний водяний знак, Який Неможливо підробіті и без Якого прівід просто відмовіться працювати.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: