» »

Що таке мегапікселіПрімітно, что вигаданою маркетологами, а не технологами, Поняття мегапиксель (Мп) вікорістовується для характеристики та ОЦІНКИ якості різноманітної фото-і відеоапаратурі. Мегапікселі візначають в Першу Черга розмірність матріці в апаратурі и відповідно максимально можливіть кількість точок в зображенні, Яку можна з его помощью отріматі.

Що таке мегапікселі

Значення слова мегапиксель

Приставка «мега» позначає «мільйон». Піксель - це одиниця зображення, тоб мінімальні точки з питань комерційної торгівлі відтінком, з якіх Складається растровий зображення фотографії або кадру відеозапісу. Чім больше точок и менше їх розмір, тім больше якісне зображення бачать очі через неможлівість відокреміті Дуже дрібні точки одну від Іншої.

Використання Поняття мегакіпсель

Можна кількома різнімі способами охарактеризувати кількість пікселів, Які складають-яку картинку. По-перше, це розмір картинки в кількості точок, тоб, Скільки точок вміщується по шіріні та довжіні картинки, Наприклад 1920х1200. По-друге, це кількість пікселів, Яке вміщується на одному квадратному дюймі. Можна зустріті в характеристиках екранів смартфонів або моніторів самє цею параметр, Наприклад 260 dpi (dot per inch). По-Третє, це ті Самі мегапікселі, Які візначають Загальну кількість точок на все зображення.

Прокуратура: мегапікселі путем перемноження кількості точок, по шіріні та довжіні зображення. Наприклад, для картинки з роздільною здатністю 1920х1200 можна порахувати пріблізно 2,3 Мп. Багато це чи мало поклади в основному від розміру в сантиметрах або дюймах картинки, коли ее переглядає людина. Широко розрекламоване Поняття «мегапиксель» хоч и є однією з характеристик фотоапаратури, альо НЕ візначає Якість одержуваніх фотографій. Крім цієї характеристики, на Якість вплівають и Багато других чінніків.

У контексті фото та відеоапаратурі мегапікселі візначають розмірність матріці. У результаті це буде візначаті Максимальний розмір отрімуваної картинки, при якому розмір пікселя буде й достатньо малий и не якщо помітній окремо, складаючі з сусіднімі пікселямі єдине зображення.

Що может означать мегапиксель

Ті, что могут Характеризувати мегапікселі, так це розмір картинки в байтах, кілобайтах и ​​мегабайтах, а відповідно можна судити про місце на карті пам'яті або вінчестері, Яку позику зображення. Внаслідок цього можна порахувати и максимальна кількість самих збережений, Яке помістіться на носії. На розмір отріманої фотографії впліває такоже формат файлу, в Який картинка зберігається. Формат візначає ступінь стиснения та архівування, коли зберігається НЕ КОЖЕН Піксель окремо.

Для розуміння оптімальної кількості мегапікселів, Наприклад при віборі фотоапарата, можна провести Прості розрахунки. Если Основна маса фотографій, Наприклад будут роздруковуватіся на Аркуша формату А4 з оптимальною якістю друку 300dpi, то нескладно підрахуваті кількість мегапікселів у зображенні, Які для цього буде нужно. Розмір А4 становіть 8,3 х11, 7 дюйма, тоб 2490х3510 точок або пріблізно 8,7 Мп при вибраному | якості роздруківкі.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: