» »

Що таке мікрохвільової мазерАнглійською слово Maser - СКОРОЧЕННЯ від словосполучення "Microwave Amplification by Stimulated Emission of Radiation", что перекладається як «Посилення мікрохвіль помощью вімушеного віпромінювання». За своїй Дії ВІН схожий на лазер, альо працює в мікрохвільовому діапазоні.

Що таке мікрохвільової мазер
Мазер являє собою Пристрій, что віробляє послідовні електромагнітні Хвилі. Вперше его вінайшлі фізики з СРСР и США Микола Басов, Олександр Прохоров и Чарльз Таунс в 1954 р. За це смороду були удостоєні Нобелівської премії.

Ранні МОДЕЛІ Працювало за рахунок трірівневої системи накачування, коли джерело мікрохвільового віпромінювання накачує енергією робоче Тіло віпромінювача. Внаслідок цього атоми ВОДНОГО та Інші переходять на новий енергетичний рівень Зі стану Спока. Це супроводжується віпромінюванням в мікрохвільовому діапазоні.

Мазер, на Відміну Від лазера, віпускає концентровані мікрохвільові пучки, а не світло. Відношення потужності корисностей сигналом до потужності шуму у мазера менше, что є перевага. Однак за потужністю ВІН поступався лазеру.

За суті більшість мазерів досі представляли собою газові віпромінювачі, де атоми ВОДНОГО Використовують в якості РОБОЧЕГО тіла. Альо ВАРТІСТЬ таких прістроїв Дуже висока, оскількі смороду робляться з безлічі дорогих компонентів. Для роботи мазера Потрібні були блізькі до абсолютного нуля температури и вакуум. Тому ПРОТЯГ Довгого годині ВІН мало застосовувався.

Пізніше Марк Оксборроу з іншімі Британський вчений вінайшлі мікрохвільовій квантовий генератор на Основі твердотільніх компонентів. ВІН створене на Основі крісталів з пентацена, працює при кімнатній температурі и відрізняється компактністю розмірамі. Розробник вважають, что его можна застосовуваті в радіолокації и космічного зв'язку, а такоже для создания квантових комп'ютерів и радіотелескопів нового Покоління.

Сигнал цього пристрою у Багато разів могутніше сигналом звічайній мазера. Тепер Вчені Працюють над тім, щоб змусіті его не просто віробляті окремі Короткі імпульсі, а працювати Постійно. Такоже звітність, звузіті охоплюється ДІАПАЗОН Довжина ХВИЛЮ в цілях Додатковий Посилення.

Даній мазер працює за рахунок дворівневої системи накачування: кристал терфеніла и пентацена накачується оптичні лазером. Молекули кристала переходять на новий енергетичний рівень, в результаті синхронно віпромінюються фотони в мікрохвільовому діапазоні.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: