» »

Мови програмування для AndroidОсновна частина програмних ПРОДУКТІВ для Android написана мовою програмування (ЯП) Java. Розробник системи такоже предлагают програмістам фреймворки для проектування Додатків на C / C + +, Python и Java Script через бібліотеку jQuery и PhoneGap.

Мови програмування для Android

Java для Android

Основною мовою для розробки програм на Android є Java. Щоб создать розмітку Додатків и елєменти інтерфейсу, вікорістовується мова розміткі XML. Писати програми для Android на Java можна практично в будь програмному середовіщі, прот розробник операційної системи предлагают програмістам використовуват Eclipse. У функціонал компілятора включень режим создания мобільніх Додатків через плагін Android Development Tools (ADT). Аналогічній плагін мається для таких популярних СЕРЕДОВИЩА, як NetBeans и IntelliJ IDEA. Крім цього, для написання коду на Java может використовуват пакет Motodev Studio for Android, створене на Основі Eclipse І що дозволяє програмуваті безпосередно на Основі Google SDK.

C / C + +

Для написання Деяк програм и ділянок коду, Виконання якіх вімагає максімальної Швидкості, могут буті вікорістані бібліотеки C / C + +. Використання ціх ЯП Можливо через Спеціальний пакет для розробніків Android Native Development Kit, орієнтований спеціально для создания Додатків з використаних C + +.

Пакет Embarcadero RAD Studio XE5 такоже дозволяє писати натівні програми для Android. При цьом для тестування програми й достатньо одного Android-Пристрої або встановленного на комп'ютері емулятор. Розробник такоже Пропонується можлівість писати на C / C + + нізькорівневі Модулі путем Використання Деяк стандартних бібліотек Linux и розробленої для Android бібліотеки Bionic.

Крім C / C + +, програмісті мают можлівість використовуват C #, кошти Якого стануть в нагоді при напісанні нативних програм для платформи. Робота на C # з Android Можливо через інтерфейс Mono або Monotouch. Прот Первісна ліцензія на! Застосування C # обійдеться програмісту в $ 400, что актуально Тільки при напісанні великих програмних ПРОДУКТІВ.

PhoneGap

PhoneGap Дає можлівість розробляті Додатки з використаних таких мов, як HTML, javascript (jQuery) i CSS. При цьом програми, створювані на Цій платформі, підходять для других операційніх систем и могут буті модіфіковані под Інші девайс без Додатковий Внесення змін в програмному код. З використаних PhoneGap розробник програм на Android могут застосовуваті засоби javascript для написання коду и HTML з CSS в якості ЗАСОБІВ для создания розміткі.

Рішення SL4A Дає можлівість використовуват в напісанні та скріптові мови. За помощью середовища планується введення таких ЯП, як Python, Perl, Lua, BeanShell, JRuby і т.п. Прот кількість розробніків, Які на сьогоднішній день Використовують SL4A для своих програм, невелика, а проект до ціх ПІР находится у стадії альфа-тестування.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: