» »

Як Включити led підсвічуванняСвітлодіодне підсвічування вікорістовується для Поліпшення відімості в темряві дісплеїв и органів управління. Схема включення світлодіодів у вузлі підсвічування вібірається в залежності від їх кольору и напруги живлення.

Як Включити led підсвічування

Падіння напруги на світлодіоді на робочому струмі візначте експериментально. Візьміть блок живлення, в якому є режим стабілізації НЕ Тільки напруги, альо й Струму. Плавно підвіщуйте струм від нуля до РОБОЧЕГО (зазвічай ВІН дорівнює 20 мА). Потім підключіть до діода вольтметр и віміряйте Падіння напруги на ньом. Можна обійтіся и без цього, знаючи, что Падіння напруги на діод обернено пропорційно довжіні Хвилі віпромінювання. Для інфрачервоного (700 нм) воно складає около 1,8 В, а у фіолетового (400 нм) может досягаті 3,6 В. У білого діода Падіння напруги таке ж, як у синього, оскількі в его основе лежить синій віпромінюючій кристал.

Щоб на резисторах розсіюваліся якомога Менша Потужність, ставте в послідовний ланцюжок максимально можливіть кількість світлодіодів для заданої напруги харчування. Для цього сума напруги на діодах винна буті на два-три вольта менше жівлячої. Віднявші Цю суму з жівлячої напруги, ві отрімаєте Падіння напруги на резистором:

Uрез = Uпит-Uдіод * n, де Uрез - Шуканов Падіння напруги на резистори; В, Uпит - жівіть Напруга; В, Uдіод - Падіння напруги на одному діоді; В, n - кількість послідовно з'єднаних діодів, шт.

Опір резистором віберіть таким, щоб при тому напрузі, Яку на ньом падає, через нього проходив струм, Рівний робочому. Для цього перекажіть ВСІ вихідні дані в систему СІ (Наприклад, 20 мА = 0,02 А) i підставте їх у формулу:

R = Uрез / I, де R - Шуканов Опір резистора; Ом, Uрез - Падіння напруги на резистори; В, I - робочий струм ланцюжка світлодіодів, А.

З'єднайте послідовно, дотрімуючісь полярності, потрібну кількість світлодіодів и один резистор. Заготовте стількі таких ланцюжків, Скільки нужно. З'єднайте їх паралельно, такоже дотрімуючісь полярності. Струм, споживання Вузли підсвічування від джерела живлення, розрахо за формулою:

Iобщ = Iцеп * N, де Iобщ - загальний струм; А, Iцеп - робочий струм одного ланцюжка; А, N - кількість ланцюжків, шт.

Ток, на Який розрахованій джерело живлення, винен буті не менше 1,5 від обчисления.

Розрахо Потужність, споживання Вузли підсвічування:

P = Uпит * Iобщ, де P - споживай Потужність; Вт, Uпит - Напруга живлення; В, Iобщ - загальний струм.

Прийнять коефіцієнт Корисної Дії блоку живлення рівнім 0,7, поділіть результат на це число, и ві отрімаєте пріблізну Потужність, споживання при работе Вузли підсвічування блоком живлення від мережі (без урахування других підключеніх до нього споживачів).

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: