» »

Як вибрати діафрагмуДля фотолюбителів и просто охочих розібратіся в основах професійної фотографії найскладнішій момент Полягає у віборі діафрагмі. Ця одна з основних деталей фотоапарата, яка Багато в чому візначає Якість знімків. Саме тому до ее Вибори звітність, поставіті з належноє мірою уважності.

Як вибрати діафрагму

Врахуй тієї факт, что чім больше буде светопропускная площа, тім менше буде число f (діафрагмі всегда вказуються значення чисел f, кількісно опісують відносну світлопропускну площа). Це часто збіває початківців фотографів з пантеліку і люди взаємозаміняють ЦІ два Терміни. Однак Менша діафрагма пріпускає, что об'єкти могут буті у фокусі на відстані з великим діапазоном. Це Поняття відомо под терміном «глибино різкості».

При віборі об'єктива звертайте уваг на ті характеристики, в якіх зазначена максимальна (в Деяк випадка Мінімальна) допустима діафрагма. Об'єктіві, у якіх великий ДІАПАЗОН діафрагм, зможуть Забезпечити Більшу гнучкість, як по допустімій вітрімці, так и по глібіні різкості. Максимальне значення діафрагмі є, напевно, найголовнішою характеристикою об'єктива. Дуже часто ее Значення вказується на упаковці поряд з фокусною відстанню.

При зйомки портретів, спортивних змагань або театральної постановки використовуются мінімально Можливі діафрагмі. Це забезпечен Короткі вітрімкі або, відповідно, невеликі глибино різкості. Невелика Глибина різкості при портретній зйомці дозволяє відокреміті об'єкт зйомки від фону. Для цифрових фотокамер Великі діафрагмі пріпускають набагато більш Барвиста зображення у відошукачі. Це может віявітіся критичним фактором при нічній зйомці або в умів поганої освітленості.

Врахуй, что даже ЯКЩО Значення максімальної діафрагмі непріпустімо, це зовсім НЕ означає, что такий об'єктив НЕ потрібен. Аберації об'єктівів, як правило, менше, ЯКЩО вікорістовується експозіція на 1-2 f-Ступені менше максимального Відкриття.

Інші міркування при віборі включаються в собі Ціну, Вагу и розмір. Об'єктіві з великими максимального значення діафрагмі набагато важче, дорожча и больше.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: