» »

Як змусіті діод бліматіСвітлодіод відрізняється від лампочки тім, что часті включення и вімкнення НЕ скорочують его терміну служби. Це дозволяє використовуват его спільно з перерівнікамі Струму, що не боячися вивести з ладу.

Як змусіті діод бліматі

Найбільш просто змусіті бліматі світлодіод з вбудований перерівачем. Для цього подайте на нього напругу в прямій полярності. Деякі з таких діодів містять Вбудовані резистори, что дозволяє подаваті на них Напруга, что НЕ перевіщує чотірьох вольт, без зовнішнього резистора. Альо пам'ятайте, что в них такоже є захисні діоді, включені у зворотній полярності. Если підключіті такий світлодіод до джерела неправильно, и при цьом НЕ використовуват резистор, Захисний діод розігріється и розплавіть светоизлучающий кристал. Щоб цього не став, при Перевірці полярності такого світлодіода використовуются резистор в обов'язковому порядку. Так само чініть при напрузі живлення, перевіщує Чотири вольта, а такоже у разі, ЯКЩО невідомо, чи є в міготлівому світлодіоді Захисний резистор.

Періодічно включаючі и вімікаючі кристал, перерівнік в міготлівому світлодіоді відповіднім чином модулює и споживання струм приладнав. Це дозволяє використовуват его для переривані Струму через ще два-три звічайній світлодіода. Включіть їх, дотрімуючісь полярності, послідовно з міготлівім. У цею ж ланцюжок включіть послідовно и резистор, а Напруга живлення збільште, щоб его вистача для відкрівання всех світлодіодів. Звічайні світлодіоді будут мігаті синхронно з міготлівім.

У ряді віпадків звітність,, щоб світлодіоді блімалі несинхронно, а в різнобій. У цьом випадка міготлівімі повінні буті смороду все. Включіть їх паралельно, дотрімуючісь полярності. Если смороду вімагають резісторів, включіть Такі послідовно з шкірними з них.

Змусіті світлодіод бліматі можна и іншімі способами. Найбільш Поширеними з них Полягає в застосуванні RC-генераторів, інакше звань мультівібратора. Смороду діляться на сіметрічні, несіметрічні и віконані на логічніх елементах. Спробуйте, зокрема, побудуваті такий генератор за схемою, показаної на ілюстрації. У цьом випадка два світлодіоді блімають поперемінно.

Если ві будуєте конструкцію, до складу Якої входити програмно-апаратного платформа Arduino або аналогічна, додаткова ЕЛЕМЕНТІВ для того, щоб змусіті его бліматі, що не використову. Підключіть его через резистор або анодом до плюса харчування и катодом до виходе контролера, або катодом до загально проводиться І анодом до виходе контролера. У первом випадка ВІН буде світітіся при логічному нулі, у іншому - при логічній одініці. Написавши програму таким чином, щоб логічний рівень на відповідному виходе періодічно змінювався, ві змусіте світлодіод бліматі.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: