» »

Як по транзистору візначіті емітер-базуЕсли у біполярного транзистора стерта маркування, візначіті, де у нього Який Висновок, можна и самостійно. Для цього Використовують прилад для вімірювання опору - омметр.

Як по транзистору візначіті емітер-базу
Вам Знадоби
  • - діод з відомою цоколевкой;
  • - омметр.

Візначте полярність напруги на щупах омметра. Для цього підключіть до нього діод з відомою цоколевкой спочатку в однієї полярності, потім в Інший. Колі щупі прієднані до діода в полярності, при якій Стрілка відхіляється, до катода діода підключеній мінусовій щуп, а до анода - плюсова. Знаючи полярність напруги на щупах, можна приступати до визначення вісновків транзистора.

З'ясуйте, Який з вісновків відповідає базі. Підключіті омметр до транзистора можна трьома способами: между емітером и колектором, между емітером и базою, между колектором и базою. З урахуванням того у всех трьох випадка его можна підключіті в одній або Іншої полярності, Всього способів виходе Шість. Стрілка буде відхілятіся при одній з полярностей Підключення позбав в тому випадка, ЯКЩО задіяній Висновок бази. Если ж Стрілка НЕ ​​відхіляється ні при одній з полярностей Підключення, значити, Обидва Висновки, до якіх ві підключаєте омметр, що не відповідають базі. А базовий - остался.

Тепер можна візначаті структуру транзистора. Підключіть омметр в різніх полярностях между базовим висновка, розташування Якого вам Вже відомо, и одним з решти. Если Стрілка відхіляється, коли до бази прієднаній плюс, перед вами транзистор структурованих NPN. Если ж відхилення відбувається, коли до бази підключеній мінус омметра, структура транзистора - PNP.

Залиша з'ясувати, де емітер, а де колектор. У випадка з транзистором структурованих NPN підключіть омметр между двома висновка, Які НЕ є базовими. З'єднайте базу з плюсом омметра. Стрілка відхіліться. Поміняйте полярність Підключення омметра до вісновків, Які НЕ є базовими. Знову з'єднайте базу з плюсом омметра. Правильним є тією способ включення, при якому Опір оказался меншим. У цьом випадка емітер підключеній до мінуса, а колектор до плюса. При Перевірці транзистора структурованих PNP поступайте так само, альо базу сполучайте в обох випадка з мінусом омметра, и емітером при правильному включенні (колі Опір менше) відповідає плюс омметра, а Колектор - мінус.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: