» »

Як перевіріті блок живлення atxСучасні блоки живлення є й достатньо складаний прилаштувати, что володіють безліччю електричних, шумові, масогабаритні и теплових характеристик. Блоки живлення стандарту ATX являютя собою імпульсні перетворювачі з різнімі способами схемних РІШЕНЬ и Єдиним принципом роботи. Для перевіркі їх працездатності звітність, пріготуваті Спеціальне тестове обладнання.

Як перевіріті блок живлення atx
Вам Знадоби
  • - тестер;
  • - осцилографи.

Озбройтеся ЕЛЕКТРИЧНА схема блоку живлення ATX. Вона может буті в інструкції, яка продавалася разом з прістроєм. Если Такої немає, то можна найти Дану схему в інтернеті на спеціалізованіх сайтах. Наприклад, можна скористати інформацією на сайті На даний http://bp.xsp.ru/circuit.php.

Почніть з перевіркі високовольтної Частини блоку живлення ATX, до Якої належати: Запобіжник, котушкі, Захисний терморезистор, електроліти вісокої напруги, діодній міст, первинна обмотка трансформатора, сілові транзистори, елєменти управління в базовій ланцюга силових транзисторів. Перевірте дані елєменти тестером на обрів и закорачивание. Если виявило неполадки, то замініть ВСІ неробочі деталі блоку живлення.

Приступите до безпечної Перевірці сілової Частини блоку. Ее звітність, Проводити Тільки после того, як будут замінені віщеперелічені неробочі елєменти. Для цього етапу тестування Знадоби трансформатор з вторинно обмотки на 36В. Підключіть его до блоку живлення так, щоб на віході діодного моста булу Напруга 50-52В. Перевірте напругу на шкірному електроліті и между колектором и емітером, Яке має буті наполовину менше від 50-52В.

Продзвоніте джерела Чергова живлення блоку стандарту ATX. Перевірте транзистори и діодні мости на предмет закороченими и обрів.

Візьміть стабілізованій блок живлення на 12В и підключіть до блоку живлення ATX, щоб перевіріті схему управління. Зніміть показання осциллограмм на відповідніх висновка.

Перевірте Вихідна Напруга блоку живлення ATX. Звітність, віявіті наявність нестабільності напруги при дінамічному навантаженні, Власні пульсації Пристрої та Інші характеристики. Для полегшення цього Завдання можна підключіті блок до робочої сістемної платі.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: