» »

Як зробити блок живленняЗробити своїми руками блок живлення для комп'ютера скрутно. Альо існують Пристрої, что вімагають для роботи, на Відміну Від комп'ютера, Всього одного напруги. Блоки живлення для них могут буті віготовлені в домашніх умів.

Як зробити блок живлення

Розрахо споживання Потужність блоку живлення. Для цього Попередньо обчісліть Потужність, что віділяється на стабілізаторі, помножити Падіння напруги на ньом на струм, споживання навантаженості. Отримання Потужність складіть з потужністю, спожіваної самим навантаженості. Потім результат поділіть на ККД трансформатора, рівною пріблізно 0,7.

Обчісліть струм, споживання первинної обмотці трансформатора від мережі. Для цього Потужність, вираженість у ватах, поділіть на напругу мережі, вираженість в вольтах. Ток Вийди в амперах. Саме на нього винен буті розрахованій Запобіжник, включень послідовно з первинної обмотки.

Обчісліть Напруга, на Яку винна буті розрахована вторинна обмотка трансформатора. Складіть Напруга живлення НАВАНТАЖЕННЯ з падінням напруги на стабілізаторі. Результат поділіть на корінь з двох.

Віберіть трансформатор, Вихідна Напруга Якого відповідає розрахунковому, а вихідний струм перевіщує споживання.

Віберіть діодній міст, розрахованій на струм, что перевіщує споживання, и на зворотнє Напруга, что однозначно перевіщує суму віхідної напруги и Падіння напруги на стабілізаторі.

Підключіть Висновки діодного моста, прізначені для подачі змінної напруги, до вторінної обмотки трансформатора. До вихідних вісновків моста, дотрімуючісь полярності, підключіть електролітічній конденсатор. Его місткість винна становитися від 1000 до 5000 мкФ, залежних від потужності блоку живлення. Номінальна Напруга конденсатора має буті в два рази больше напруги на вторінній обмотці трансформатора, помножені на корінь з двох.

Схему стабілізатора віберіть у залежності від того, Які Потрібні вихідні Напруга и струм. Зберіть стабілізатор з обраної вами схемою и підключіть до конденсатору фільтра. При необхідності забезпечен регулююча елемент стабілізатора теплоотводом. Если вам звітність, живить НАВАНТАЖЕННЯ, что НЕ містіть в своєму складі радіопріймачів діапазонів ДВ, СВ або КВ, використовуются імпульсній стабілізатор, что має підвіщеній ККД.

Зібравші блок живлення, Переконайся помощью омметра, что гальванічна зв'язок между входом и виходом відсутня. Помістіть блок в ізолюючій корпус. Не забудьте про Запобіжник в Первін ланцюзі, а краще - и у вторінній.

Віпробуйте блок, включаючи его в ятір. Підключайте НАВАНТАЖЕННЯ позбав Переконайся, что Вихідна Напруга НЕ перевіщує розрахункове. Чи не використовуются як навантаженості Дорогі Пристрої, Які шкода спалити.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: