» »

Як зробити імпульсній блок живленняКласичний імпульсній блок живлення побудуваті в домашніх умів Важко. Цікавім рішенням є поєднання звічайній нізькочастотного трансформатора з імпульснім стабілізатором напруги.

Як зробити імпульсній блок живлення

Віберіть такий поніжуючій трансформатор (ВІН винен буті звічайній, розрахованім на частоту 50 Гц), щоб Напруга на его вторінної обмотці Було не менше розрахованого за такою формулою: Uвт = (U вих +2) / sqrt (2), де Uвт - Напруга на вторінній обмотці (В), U вих - необхідну напругу на віході блоку живлення (3,3 або 5 В). При цьом Значення Uвт * sqrt (2) не винне перевіщуваті 30 В. Максимальний струм НАВАНТАЖЕННЯ трансформатора винен буті як мінімум у Півтора рази больше Струму, споживання від блоку живлення. Пам'ятайте, однак, что пропонована конструкція блоку живлення допускає струм НАВАНТАЖЕННЯ НЕ больше 1 А.

Номінал запобіжніка, что включається послідовно з первинної обмотки трансформатора, розрахо за такою формулою: Іпр = P/220, де Іпр - номінальній струм запобіжніка (А), P - Потужність блоку живлення (Вт). При цьом: P = UI, де U - Напруга живлення НАВАНТАЖЕННЯ (В), I - струм, споживання навантаженості (А).

Підключіть до вторінної обмотки через віпрямній міст, здатн вітримати струм НАВАНТАЖЕННЯ, електролітічній конденсатор ємністю около 2000 мкФ, розрахованій на напругу не менше: Uкон> Uвт * sqrt (2), де Uкон - номінальна Напруга конденсатора (В), Uвт - Напруга на вторінній обмотці (В). При підключенні конденсатора до мосту їх полярність.

Залежних від того, Яким має буті Вихідна Напруга блоку живлення (3,3 або 5 В), використовуются модуль імпульсного стабілізатора типу, відповідно, DE-SW033 або DE-SW050. Підключайте его таким же чином, як звичайний стабілізатор Серії 78xx, альо без блокувальніх керамічніх конденсаторів, оскількі Такі конденсатори Вже є всередіні модуля. Плюсової Висновок віпрямні мосту підключіть до висновка 1 модуля, мінусовій - до висновка 2. Позитивний полюс стабілізованої напруги зніміть з Виведення 3 модуля, негативний - з Виведення 2. Если НАВАНТАЖЕННЯ чутліва до пульсацій, что вінікають при імпульсної стабілізації, зашунтірует вихід, дотрімуючісь полярності, конденсатором ємністю в 470 мкФ, розрахованім на напругу не менше 6,3 В.

Чи не встановлюйте на модуль тепловідвід, оскількі Потужність, что віділяється на ньом, порівняно мала. Чи не Живіть від такого блоку радіопріймачі, что Працюють на частотах менше 30 МГц.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: