» »

Як зробити підсилювач на колонкиЕсли у акустічної системи відсутній вбудований підсилювач, его звітність, розташуваті зовні. Цею підсилювач может буті и саморобная, Виконання на Основі спеціалізованіх мікросхем.

Як зробити підсилювач на колонки

Недоліком двотактного підсілювача є наявність великого конденсатора между виходом и дінамічної голівкою. Цею недолік усунуто в мостовому підсілювачі, что Складається з двох однаково двотактніх, что Працюють в протіфазі. Динамік підключається между їх виходе. Для Спорудження такого підсілювача Придбай мікросхему типу TDA2822. Дерло припаяйте ее Висновки харчування: другий - до плюсової шіні, а четвертий и шостий - до загально проводу. Між плюсової шиною и загально проводом встановіть, дотрімуючісь полярності, електролітічній конденсатор ємністю в 1000 мкФ, розрахованій на напругу не менше 16 В. Паралельно Йому підключіть керамічний або паперовий будь-якої Ємності.

Зберіть вхідній ланцюг підсілювача. Для цього візьміть змінний резистор з характеристикою типу B, что має Опір около 100 кіло. Покладіть его висновка до себе, рукояткою вгору. Лівий Висновок з'єднайте з загально проводом, середній - з центральним контактом вхідного гнізда, а з правого зніміть сигнал для подачі на підсилювач через конденсатор ємністю в 10 мкФ, розрахованій на напругу не менше 10 В (мінусовій обкладки до регулятора). Плюсова обкладку цього конденсатора з'єднайте з сьомим висновка мікросхеми, а корпус вхідного гнізда - Із загально проводом підсілювача. Такоже между сьомим висновка мікросхеми и загально проводом включите резистор на 10 кіло.

Зберіть коригувальна ланцюжок. Для цього между восьмим и п'ятим висновка помістіть конденсатор на 10 микрофарад, 10 В (плюсом до висновка 8), а между п'ятим и загально проводом - на 10 нанофарадах (ВІН є неполярних).

Динамік опором в 8 Ом прієднайте между дерло и третім висновка мікросхеми. З'єднуваті его ні з однією з СТОРІН Із загально проводом, інакше підсилювач перегорить. Між шкірно з йо висновка и загально проводом помістіть по послідовної ланцюжку, что Складається з резистора на 4,7 Ом и конденсатора на 100 нанофарадах.

Перевірте підсилювач в работе. Встановіть регулятор гучності в мінімальне положення, подайте на вхід сигнал, а на шину живлення, дотрімуючісь полярності - Напруга в 5 В від джерела, розрахованого на струм порядку 2 А, через Запобіжник, розрахованій на тій же струм. Плавно обертаючі регулятор за годінніковою стрілкою, добійтеся бажаної гучності звучання. Щоб перетворіті підсилювач в стереофонічній, зберіть другий канал и живить его від того ж джерела.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: