» »

Як знізіті напругу живленняБлок живлення при недостатньому спожіваної струмі может розвіваті Більшу напругу, чем вказано на его корпусі. Це может привести до виходе НАВАНТАЖЕННЯ з ладу. Щоб цього унікнуті, Вихідна Напруга звітність, знізіті.

Як знізіті напругу живлення

Підключіть до одного блоку живлення паралельно кілька навантаженості з таким Розрахунки, щоб їх сумарная споживання струм стаєш около 80% від граничного. Більше підвіщуваті его НЕ можна - блок буде перегріватіся. Врахуй, что ЯКЩО одна з навантаженості Вийди з ладу таким чином, что вона перестану спожіваті струм, Вихідна Напруга збільшіться, что может прізвесті до псування других підключеніх до блоку прістроїв.

Если Додатковий навантаженості немає, включіть послідовно з жівільнім прістроєм резистор. Опір его підберіть досвідченім шляхом, поки Напруга на навантаженні не стану близьким до номінального. Почніть з великого опору, а потім поступово его знижено. Потужність резистора віберіть больше тієї, яка на ньом розсіюється.

Включивши послідовно з навантаженості діод, можна знізіті напругу на ній на величину від 0,25 до 0,5 В (точне значення покладів від типу діода). Падіння напруги на діод в меншій мірі поклади від Струму, чем при вікорістанні резистора, тому цею вариант краще Підходить для навантаженості, Які спожівають змінюється струм.

Щоб сделать Напруга живлення пристрою, підключеного до блоку живлення, почти незміннім, використовуются стабілізатор. Смороду діляться на параметрічні та компенсаційні, причому другі мают більшій коефіцієнт Корисної Дії. Если сам блок живлення НЕ імпульсній, можна Встановити перед ним ферорезонансній стабілізатор, альо СЬОГОДНІ таке решение застосовується Рідко. Чи не можна використовуват як трансформатора феррорезонансного стабілізатора сам силовий трансформатор блоку живлення - ВІН на Це не розрахованій.

Імпульсні стабілізатори помітно ефектівніше НЕ Тільки параметрично, а й компенсаційніх. Можна такоже вбудуваті петлю зворотнього зв'язку по віхідній напрузі безпосередно в імпульсній блок живлення. Врахуй, что при Випадкове обріві ланцюга зворотнього зв'язку Вихідна Напруга может різко зроста. Такоже НЕ використовуются імпульсні блоки живлення и стабілізатори спільно з прилаштувати, чутлівімі до Перешкоди з частотами від десятків кілогерц до одиниць мегагерц.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: