» »

Як зібраті зарядний пристрій для акумулятораЕсли ваш портативний приймач, плеєр або фотоапарат працює від батарей, Спробуйте замініті їх на акумулятори. На Відміну Від батарейок, їх можна багаторазове заряджатися. Даже за один рік таким чином можна заощадіті Дві-три тісячі рублей.

Як зібраті зарядний пристрій для акумулятора

Ні в якому разі НЕ намагайтеся заряджатися будь-Якими способами батарейки, які не розраховані на це. Літій-іонні, літій-полімерні и літій-Залізні акумулятори всегда заряджайте Тільки прилаштувалися Заводська виготовлення. Самостійно Виготовляю зарядні пристрої Тільки для акумуляторів електрохімічніх систем NiCd и NiMH.

Розрахо струм зарядки одного акумулятора. Для цього поділіть его Ємність на десять. Если Ємність віраж у міліампер-годинах, струм заряду Вийди в міліампер.

Візьміть джерело живлення з таким Розрахунки, щоб его Вихідна Напруга перевіщувало номінальну напругу акумулятора як мінімум на Чотири вольта, а струм НАВАНТАЖЕННЯ перевіщував суму струмів зарядки всех акумуляторів (смороду будут заряджатися роздільно для Зменшення знос).

Придбай стількі стабілізаторів напруги LM317T, Скільки акумуляторів буде заряджатися одночасно.

Зверніть уваг на ті, что, незважаючі на подібний зовнішній вигляд, стабілізатор LM317T відрізняється цоколевкой від загальновідоміх стабілізаторів 7805, 7809 и аналогічніх. А самє, перший Висновок у нього - регулювальна, другий - вихід, а Третій - вхід.

Щоб мікросхема LM317T качана вместо напруги стабілізуваті силу Струму, підіть на хітрість. По-перше, зменшіть его Вихідна Напруга до мінімуму. Для цього регулювальна Висновок стабілізатора використовуются як загальний, аналогічно тому, як це робиться при вікорістанні стабілізаторів Серії 78xx. Вихідна Напруга буде дорівнює 1,25 В. одному, підключіть до его висновка НАВАНТАЖЕННЯ з таким Розрахунки, щоб при 1,25 В вона споживай струм, Рівний Струму заряду одного акумулятора. Для розрахунку ее опору скорістайтеся поділіть число 1,25 на струм заряду, вираженість в міліампер. Опір Вийди в кілоомах. Потужність ж, яка буде віділятіся на навантаженні, візначте, помножити число 1,25 на тій же струм. Вона буде віраж у милливаттах.

Зверніть уваг на ті, что власне споживання Струму стабілізатором Дуже мало. Тому струм, Який ВІН спожіває по входу, буде практично дорівнює Струму НАВАНТАЖЕННЯ. Цім его властівістю и скорістайтеся для стабілізації Струму через акумулятор. Для цього підключіть вхід стабілізатора до джерела живлення через акумулятор, дотрімуючісь полярності (плюс джерела до плюса акумулятора, мінус акумулятора до входу стабілізатора, загальний провід стабілізатора - до мінуса джерела живлення).

Зберіть стількі ж стабілізаторів, Скільки є акумуляторів. Всі мікросхеми розташо на окрем тепловідведення, що не поєднаніх между собою електрично. Зашунтірует входь и виходи мікросхем оксидних и керамічнімі конденсаторами невелікої Ємності. Оксидні конденсатори включите в правільній полярності. Їх робоча Напруга має буті не менше 10 В.

Увімкніть живлення зарядного пристрою, а через 15 годин вімкніть и вітягніть заряджені акумулятори.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: