» »

Яка різниця между сольовімі и алкаліновімі батарейкамиБатарейки, вікорістовувані в ПОБУТІ, можна розділіті на сольові и алкалінові. Донедавна сольові батарейки корістуваліся популярністю и попиту й існувалі, почти НЕ змінюючісь, в тому вігляді, в якому начали використовуват. После появи на прайси алкаліновіх батарейок в 1960 году самє Останні стали користуватись найбільшою популярністю.

Яка різниця между сольовімі и алкаліновімі батарейками

Сольові батарейки старше алкаліновіх

Першу батарейку винайшов італійський фізик Алессандро Волта в 1800 году, и вона булу сольовій. Его Відкриття пролягав в тому, что ВІН поєднав металеві диски з цинку и срібла и намочену сольовім Розчин картон. З тих ПІР Вчені вдосконалілі дизайн и склад батарейок.

У 1820 году британський навчань Джон Даніель розроб батарейки, в якіх як електроліту можна Було використовуват сульфат цинку и МІДІ. Потужність таких прістроїв становила 1,1 вольт, и їх могло вістачіті на 100 років при вікорістанні в дверних дзвінках, телефонах и других приладнав.

Алкалінові батарейки були Вперше розроблені в кінці 19 - качана 20 століття вчений Томасом Едісоном и Вольдемаром Юнгнер. Шірокій публіці смороду були представлені Тільки в 1960 году. Перші продаються алкалінові батарейки містілі невелика кількість ртуті. У СУЧАСНИХ ее кількість скорочено до мінімуму.

Як Працюють батарейки

Щоб зрозуміті, в чому різніця между алкаліновімі и сольовімі батарейками, слід звернута до загально принципом роботи ціх прістроїв. Колі до батарейці підключається прилад, відбувається Реакція, в результаті Якої з'являється електрична енергія. Таку реакцію назівають електрохімічної.

Усередіні батарейки рухаються Електрон, створюючі електричний струм, від Якого и харчуються прилади. Анод и катод розділені електролітом, тоб ізолятором. Електрон збіраються вокруг анода, негативно зарядженості кінця батарейки. Смороду переміщуються до катода, коли два протилежних кінця батарейки з'єднує провід зовні. Як Тільки прилад відключають, з'єднання пропадає, а разом з ним и електричний струм. Анод в батарейках - це цинк, а катод - Діоксид магнію.

Різніця в работе сольовіх и алкаліновіх батарейок

Найпошіренішімі сольовімі батарейками є цінкові. У цінкової сольовій батарейці електроліт Складається з СОЛІ - хлориду цинку. У цілому по ефектівності роботи алкалінові батарейки перевершують сольові в 5-7 разів.

На Відміну Від сольовіх, в алкаліновіх батарейках як електроліту вместо Розчин СОЛІ вікорістовується розчин лугу (гідрат окису калію). Алкалінові батарейки більш працездатні в порівнянні з сольовімі. Секрет в тому, что в них вместо цинкового корпусу вікорістовується порошок з того ж металу, а луг, взаємодіючі з катодом и анодом, віробляє больше ЕНЕРГІЇ. Яскраве прикладом алкалінової батарейки є Duracell.

Цінкові сольові батарейки Працюють при температурі від -20 до +70 оС. Їх Стандартні Розміри АА и ААА, и їх можна використовуват в найрізноманітнішіх прилаштувати, від Кишеньковий ліхтаріків до настінніх годинників. Термін їх прідатності ставити в СЕРЕДНЯ 2 года.Средняя Потужність батарейки складає 1,5 вольта.

Лужні (вони ж алкалінові) батарейки прослужать довше. Їх можна зберігаті до 10 років. Завдяк Лужного електроліту смороду Працюють краще при низьких температурах. За розмірамі смороду Нічим НЕ відрізняються від сольовіх.

Донедавна алкалінові батарейки Неможливо Було перезаряджаті, альо останнім годиною це стало Можливо. Такі батареї не Тільки можна заряджатися Знов і вновь, альо смороду здатні утрімуваті заряд на Багато років. У цьом ровері екологічне перевага таких батарейок.

Алкалінові батарейки краще відповідають потребам современного прайси, так як спожівані ним потужності Постійно зростають.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: