» »

Що таке GPUGPU (Graphics Processing Unit) є електронним прістроєм, розроблення для побудова та обробка 2D або 3D зображення з подалі его Виведення на екран. GPU широко Використовують в настільніх комп'ютерних системах, мобільніх телефонах, серверах та ігрових консолях.

Що таке GPU

Застосування GPU

Сучасні Графічні чіпі встановлюються на платах комп'ютерних відеокарт або інтегруються в Материнські плати з метою економії займаною комп'ютером простору. GPU дозволяють Ефективно обробляті комп'ютерну графіку, что Робить їх найбільш вікорістовуваною різновідом чіпів для Виведення графічної ІНФОРМАЦІЇ на екран.

Вперше Термін GPU БУВ застосовання в 1999 р. компанією Nvidia на Презентації відеокарті GeForce 256, яка на тій момент булу найпродуктівнішою платою Компанії. Процесори МОДЕЛІ МІГ обробляті около 10 млн графічніх полігонів в секунду.

Функції

GPU Складається Зі спеціальніх транзисторів, більшість якіх вікорістовується для ОБРОБКИ трівімірніх збережений. Спочатку Графічні процесори були створені з метою Прискорення побудова текстур и Швидкості ОБРОБКИ графічніх полігонів комп'ютерами, прот пізніше Графічні ядра навч віробляті геометричні обчислення, что такоже пришвидшити ШВИДКІСТЬ и Якість показу збережений.

Останні розробки в GPU включаються в собі актівацію ПІДТРИМКИ програмованіх шейдерів, технології для Зменшення ефектів накладення ЕЛЕМЕНТІВ зображення один на одного. Такоже Нові Графічні процесори здатні більш точно передаваті кольори на монітор. Сучасні відеокарті підтрімують потокову трансляцію відеозображення з різніх джерел, підключеніх через СПЕЦІАЛЬНІ інтерфейси.

Тіпі GPU

Графічні плати можна розділіті на три типи: діскретні, Вбудовані и гібрідні. Діскретні відеокарті встановлюються в окремий слот на матерінській платі комп'ютера або портативного пристрою (ноутбука) через Спеціальний інтерфейс (Наприклад, PCI-Express або AGP). Цею Різновид GPU має найбільш потужні Продуктивні характеристики за рахунок особлівої структурованих відеомодуля и его потужностніх Показників. Такоже при необхідності дискретна відеокарта может буті з легкістю замінена на плату Іншої МОДЕЛІ. Такі технології, як SLI або CrossFire, дозволяють об'єднувати кілька відеоплат, щоб ще больше поліпшіті Продуктивність графічної підсістемі.

Вбудовані GPU Використовують в портативних прибудують и мают скромні обчислювальні показатели через малого розміру плати, а такоже складнощів їх систем охолодження и структурних Особливе. Гібрідні відеокарті є новим класом адаптерів, Які поклікані замініті Вбудовані и діскретні Модулі. Нова технологія створюється з метою Збільшення Швидкості обміну Даними з системною оперативною пам'яттю и процесором для Поліпшення продуктівності графікі в цілому. Гібридна картка может буті вбудована в материнсько плату, альо при цьом працювати на базі технології дискретних відеокарт PCI-Express.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: