» »

Як відключити sim-картуПри крадіжці або втраті мобільного телефону важливо якомога швидше заблокувати встановлену в ньому SIM-карту. Для цього слід зателефонувати в службу підтримки оператора. Особливо важливо здійснити блокування в тому випадку, якщо SIM-карта обслуговується за постоплатний тарифного плану.

Як відключити sim-карту

Незалежно від того, в якому регіоні купувалася SIM-карта, встановлена ​​у вкраденому або втрачений апараті, дзвонити в службу підтримки краще з телефону, карта в якому прив'язана до місцевому відділенню оператора. Якщо телефон, з якого ви дзвоните, підключений до того ж оператору, що і той, в якому потрібно заблокувати карту, зателефонуйте по одному з наступних номерів: МТС - 0890, «Білайн» - 0611, «Мегафон» - 0500. У домашньому регіоні дзвінки на ці номери безкоштовні.

У разі, якщо під рукою не виявилося апарату, підключеного до того ж оператору, доведеться телефонувати в службу підтримки з будь-якого іншого апарата. Якщо карта, яку потрібно заблокувати, підключена до МТС, зателефонуйте за номером 8 800 250 0890 (дзвінки безкоштовні на території всієї Росії), якщо до «Білайну» - за номером (495) 974-8888 (оплачується як дзвінок на міський телефон, розташований в Москві), а якщо до «Мегафону» - за номером 8800333 05 00 (дзвінки безкоштовні на території всієї Росії).

У роумінгу платним (і дорогим) виявиться дзвінок на будь-який з цих номерів, однак здійснити його необхідно все одно. Якщо викрадачі здійснять дзвінки з викраденого апарату на території зарубіжної країни, витрати виявляться ще більше. Навіть SIM-карти, підключені по предоплатних тарифами, в роумінгу обслуговуються за постоплатной кредитною схемою. Тому зателефонуйте в службу підтримки оператора в обов'язковому порядку. Замість цифри 8 для дзвінка до Росії з-за кордону слід використовувати код +7.

Додзвонившись, слідуйте підказкам голосового інформатора для входу в режим з'єднання з консультантом. Якщо дзвінок здійснюється з телефону, який не підтримує тоновий набір, просто чекайте, поки вас переключать на службу підтримки. Коли це відбудеться, продиктуйте номер SIM-карти, розташованої у викраденому телефоні, прізвище, ім'я та по батькові особи, на яку вона зареєстрована, а також паспортні дані цієї особи.

Коли консультант скаже, що карта заблокована, всі подальші дії можна здійснювати не поспішаючи (якщо ви знаходитесь в закордонній поїздці - то після повернення з неї). Спочатку відвідайте офіс оператора стільникового зв'язку (не обов'язково головний - підійде будь-який). Пред'явіть там паспорт і попросіть відновити SIM-карту. Вона буде підключена до того ж номеру, на ній збережеться баланс, але загубляться розташовані на ній контакти і SMS-повідомлення. Після цього зверніться до відділення поліції. Повідомте дату крадіжки телефону, його модель, колір, відомі вам особливості зовнішнього вигляду (розташування подряпин, наклейок), номер останньої встановленої SIM-карти, а також, по можливості, номер IMEI. Врахуйте, що пошуком телефонів поліція займається лише в разі викрадення, але не втрати. Сам пошук починається не в момент звернення, а в момент порушення кримінальної справи за фактом крадіжки.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: