» »

Як вставити батарейкиЛіхтарик, радіоприймач, годинник здатні автономно працювати довгий час навіть там, де немає електрики, завдяки батареям. Ємність цих елементів живлення залежить від їх типу і складових матеріалів. Іноді прилади, що працюють від незалежних джерел електрики, продаються без них. Для того, щоб скористатися таким придбаним електроприладом необхідно знати, які батарейки для нього підходять і як їх правильно вставити в пристрій.

Як вставити батарейки
Вам знадобиться
  • - електроприлад, що працює від батарей
  • - магазин, де продаються елементи живлення

Щоб електроприлад заробив, спочатку з'ясуйте, який тип батарей для нього підходить. Цю інформацію можна знайти на упаковці пристрою або в прикладеної інструкції. Придбайте батарейки потрібного типу в спеціалізованому магазині.

Сольові елементи живлення зазвичай використовуються для пристроїв з малою витратою струму - невеликих іграшок і ліхтариків, різних малопотужних пультів. Алкалінові (лужні) батарейки можуть дати необхідну енергію радіоприймачів, настільним годинах, електробритв, іграшок з моторчиком, аудіоплєєрам.

Для калькуляторів, наручних годинників, слухових апаратів підходять срібно-цинкові батарейки. Літієві джерела струму, що володіють найбільшою ємністю, застосовуються в різних пристроїв зберігання інформації, стільникових телефонах, наручних годинниках, різних приладах з високим енергоспоживанням.

Отримати повну інформацію про батарейці дозволяє її маркування. У позначеннях LR20, LR14, LR6, LR03, Перша буква показує хімічний склад елемента живлення: "C" - літієвий, "S" - срібно-цинковий, "L" - лужний. Якщо буква відсутня, то перед вами соляна батарейка.

Друга літера позначає форму джерела живлення: "R" - циліндричну, "F" - плоску, у вигляді таблетки. Якщо маркування батарейки починається не з букви, а з цифри (наприклад, 6F22), то це означає кількість її складових менших за розміром елементів живлення. Цифри в кінці таких позначень вказують на радіус батарейки.

В інструкції до електроприлади дізнайтеся, де знаходиться відсік для елементів живлення. Відсуньте потрібну кришку і уважно її огляньте: на внутрішній стороні може розташовуватися схема розміщення батарейок у відсіку.

На одному кінці циліндричних батарейок розташований негативний висновок, а на іншому - позитивний. У позитивного полюса опукла частина більше за розміром, ніж у негативного. Також зазвичай на корпусі елемента живлення можна виявити позначення у вигляді плюса і мінуса, що вказують полярність полюсів.

За розмірами циліндричні батарейки бувають наступних типів: D, С, АА, ААА. D - батарейка самого великого діаметру, AAA - найменшого.

У батарейок-таблеток, навпаки, позитивний висновок розташований на плоскій стороні, а негативний - на злегка випуклою. Зазвичай на плоскій стороні такого елемента живлення можна побачити позначення у вигляді плюса, підказує полярність.

Вставте батарейки згідно зі схемою на кришці приладу або поясненням в інструкції до пристрою. Обов'язково дотримуйтесь полярності полюсів на елементах живлення і схемою.

Після розташування батарейок в спеціальному відсіку закрийте кришку пристрою.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: