» »

Яка різниця между лазерної та струменевим друкомВібіраючі принтер в магазині, багаті заміслюваліся про різніцю между лазерних и струменевим принтерами. Який вібрато? Технології, что лежати в Основі їх роботи, принципова Різні. Струменеві принтери Використовують рідке чорнило, а Лазерні - ФАРБЕН у вігляді порошку.

Яка різниця между лазерної та струменевим друком
Струменевий друк

Струменеві принтери Використовують в процесі друку Рідкі чорнило. Смород знаходяться в спеціальніх картриджах, встановлюваніх всередину принтера.

Нанесення фарби на аркуш паперу в струменевим принтерах відбувається помощью друкуючої головки. У Деяк принтерах вона є невід'ємною Частин конструкції, а картриджі віконують функцію резервуарів для чорнила. Ряд віробніків розміщує Друкований головку безпосередно на картриджі.

На друкуючій голівці розташовані сопла, Які розпілюють Фарби. Більшість принтерів вікорістовує головки з кількома десятками сопел. Ряд СУЧАСНИХ моделей оснащено головками з сотнями сопел. Чім їх больше, ТІМ вища Якість друку.

Існує Дві основні технології розпілення чорнила. Частина віробніків вікорістовує п'єзоелектрічні головки. Інші корістуються технологією термічного розпілення.

У Основі п'єзоелектрічної технології лежить здатність пьезокристалла деформуватіся под впливим електричного Струму. Вігінаючісь ПЄВНЄВ чином, розташованій в друкуючій голівці пьезоелемента створює Потрібний ТИСК, відавлюємо на аркуш паперу краплю чорнила Певного розміру.

Термічне розпорошених відбувається за рахунок вісокої температури. У голівці розташовується нагрівальній елемент. Колі через нього пропускається електричний струм, ВІН за Частки секунди розігрівається, чорнило скіпають и утворюють пухірці. Завдяк їм відбувається Викид потрібної кількості фарби на папір.

Лазерний друк

Лазерні принтери вместо рідкіх чорнила Використовують Фарб у вігляді порошку - тонер. Тонер засіпаній в картридж, Який встановлюється всередину принтера.

Основними Частинами лазерних принтерів є фотобарабан, вал заряду, лазер и пекти, кличуть входити блоком термозакрепленія. За помощью валу заряду на фотобарабан переносітіся статічність заряд. Лазер «малює» на фотобарабані зображення, ТІМ самим знімаючі з цієї области заряд.

Аркуш паперу, проходячи через бункер з тонером, прітягує Частки порошку на Позбавлення заряду область. После цього лист віявляється у заздалегідь розігрітій грубці, де тонер под впливим температури плавітіся и закріплюється на папері.

Порівняння технологійСтруйная друк традіційно вважається технологією для дому. Вона Підходить ТІМ людям, Які мало друкують. Крім того, багаті Кольорові струменеві принтери здатні друкувати Якісні фотографії.

Основний недолік струменевим принтерів - висока ВАРТІСТЬ відбитка. Картриджі містять Дуже малу кількість чорнила І ШВИДКО закінчуються. Ціна комплекту фірмовіх картриджів іноді перевершує ВАРТІСТЬ самого принтера.

Врахову, что струменевим принтер, что НЕ можна довго стояти без роботи - фарба в дюзах просто засохну. Если голівка розташовується у картриджі, его можна замініті. Если ж вона є Частинами принтера, ВІН может буті виведення з ладу безповоротно. За чистку голівці НЕ всегда беруться даже сервісні центри, а ее заміна обійдеться Дуже дорого.

Если ві плануєте використовуват принтер для друку фотографій, будьте Готові до великих витрат. Вам Знадоби спеціальна Фотопапір, яка коштує набагато дорожча офісної. Витрати чорнила, и без того високий, при друку фотографій істотно зроста.

Лазерний принтер зазвічай коштує дорожча, чем недорогий струменевий, Альо віграє за вартістю відбітку. Крім того, одного картриджа з тонером может вістачіті на кілька тисяч сторінок.

Якість відбітків у принтерів такого типу зазвічай Дуже висока. ШВИДКІСТЬ друку Вражає даже у моделей для домашнього Використання. Такоже лазерному принтеру НЕ Страшні трівалі простої.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: