» »

Як перевіріті блок живлення телевізораПри віході телевізора з ладу его ремонт найправільніше доручіті фахівцеві. Альо ЯКЩО ві вмієте поводітіся з тестером (мультиметром) i тримати в руках паяльник, можете спробуваті відремонтуваті телевізійний приймач самостійно.

Як перевіріті блок живлення телевізора
Вам Знадоби
  • - тестер (мультиметр);
  • - Дві лампи розжарювання на 60-100 Вт;
  • - паяльник и припой;
  • - викрутка под хрест;

Несправності телевізора могут носити самий різній характер. Если ВІН при включенні взагалі НЕ подає ознакой життя, спочатку перевірте наявність напруги в розетці. Если воно є, відключіть телевізор від мережі, зніміть задню кришку. Потім перевірте шнур живлення и вимикач. У тому випадка, ЯКЩО Напруга Надходить на блок живлення, можна пріпустіті его несправність.

Спочатку уважности огляньте блок живлення. Звертайте уваг на потемнілі резистори й роздуліся конденсатори. У справного конденсатора Верхівка плоска - ЯКЩО вона роздута, можна пріпустіті, что ВІН пробитих. Не забудьте озирнутися зворотнього сторону плати. Перевірте, чи немає пробоїв между доріжкамі, чі надійно упая деталі. Если зовні блок живлення Справний, огляньте блок рядкової розгорткі - ВІН самий навантаженості, несправності в ньом вінікають й достатньо часто.

У тому випадка, ЯКЩО зовнішній Огляд блоків телевізора не дозволено віявіті несправність, Почати ее поиск слід з перевіркі жівлячіх напруг блоку живлення. Швідше за все, у вас немає схеми телевізора, тому знайдіть ее в інтернеті. За схемою візначте, Який роз'єм блоку живлення Йде на вихідний каскад рядкової розгорткі, и відключіть его (Шукала Напруга живлення 110-160 В). Замість нього підключіть звічайній лампу розжарювання потужністю около 100 Вт.

Если окрем роз'єму немає, треба отпаять з ЕЛЕМЕНТІВ вихідний ланцюга даної напруги на блоці живлення и підключіті лампу. При первом включенні сам блок живлення теж підключіть через другу лампу. У тому випадка, ЯКЩО вона Яскраве засвітіться, в блоці живлення є несправність. Подівіться по схемі, Які елєменти БП могут буті несправні (пробіті) i безпосередня пропускають через себе струм на лампу.

Ситуація, коли лампа загоряється и тут же гасне або слабо світіться, говорити про справність вхідніх ланцюгів блоку живлення. Лампу на вході можна відключіті и подалі перевірку Проводити без неї.

Перевірку блоку живлення почніть з вімірювання напруги на навантаженні (підключеної лампі). Подівіться по схемі, яка Напруга має буті прісутнім. Воно может буті зазначено як на роз'ємі блоку живлення, так и на контрольних точках. Напругу живлення может буті зазначено у висновка первинної обмотки рядкового трансформатора. Воно винне буті в межах 110-150 В, залежних від розміру екрана телевізора.

Если Напруга однозначно Вище, в РАЙОНІ 200 В, перевірте елєменти первинного ланцюга БП, что відповідають за его Формування. Особливая уваг зверніть на електролітічні конденсатори. Зовні Справний, альо старий конденсатор может мати НИЗЬКИХ Ємність, что и виробляти до Підвищення віхідної напруги. При зниженя ж слід перевіріті вторинні кола БП. Звертайте уваг на конденсатори и діоді в ланцюгу живлення рядкової та кадрової розгорткі.

У тому випадка, ЯКЩО ВСІ напруги відповідають нормі, несправність Варто шукати в других блоках телевізора. У Першу Черга в рядковій розгортці.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: