» »

Як перевіріті працездатність блокуБлок живлення - складових частин системного блоку, что подає напругу на ВСІ основні елєменти комп'ютера: материнсько плату, приводь, Вінчестер, и так далі. На нього подається стандартне вхідній харчування в 220В, Яку потім розподіляється на мікросхеми и електроніку.

Як перевіріті працездатність блоку
Вам Знадоби
  • - блок живлення;
  • - вольтметр / мультиметр.

Виконано швидку перевірку блоку живлення без Підключення до прістроїв и апаратурі. Візьміть его 20-голковій роз'єм, знайдіть провід зеленого кольору и замкніть з будь-яким проводом чорного кольору. Если на блоці почав крутити вентилятор, означатиме в цілому блок живлення працездатности. Для більш детальної перевіркі використовуются наступні кроки.

Знайдіть на блоці наклейку, на якій розміщується інформація про Допустимі значень струмів НАВАНТАЖЕННЯ на каналах, зазвічай вона розташовується на бічній стінці. Далі виконан перевірку напруги на шкірному з каналів помощью мультиметра, щоб візначіті працездатність блоку, а точніше, окрем его ЕЛЕМЕНТІВ. Такоже інформацію про «ідеальних» Показники и можливіть допусках можна найти на Офіційному сайті | Статистика виробника.

Підключіть блок живлення послідовно з звічайній лампою розжарювання, щоб унікнуті «феєрверків». Увімкніть блок в ятір, віміряйте відносно загально проводу Напруга на дев'ятому контакті роз'єму матерінської плати. Если ВСІ свідчення відповідають допустимим значенням, підключіть БП безпосередно. Увімкніть блок. Для цього замкніть 14 и 15 роз'єм матерінської плати.

«Навантажіте» блок, щоб Виконати вімірювання та оцініті працездатність БП. Для цього звітність, податі НАВАНТАЖЕННЯ на нього, хочай б на половину максимального Струму. У випадка з 250W блоком це буде 11 ампер. Як НАВАНТАЖЕННЯ використовуются потужні дротяні резистори, Наприклад, ПЕВ.

Альо будьте уважні, дана НАВАНТАЖЕННЯ может стать смертельною для більшої Частини дешевих блоків. Тому наблізьте НАВАНТАЖЕННЯ до ніжньої Межі Значення Струму. Врахову такоже, что на резистори Потужність розсіюється. Для +12 В Потужність пріблізно становіть 20-25Вт. Вибирайте навантажувальні резистори з таких міркувань.

Підключіть НАВАНТАЖЕННЯ и віміряйте свідчення, щоб Виконати перевірку працездатності БП, ЯКЩО Значення напруг відповідають Показники таблички, то блок Придатний для ЕКСПЛУАТАЦІЇ.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: