» »

Як приготувати гречану локшинуТрадиційна японська гречана локшина або соба вимагає в приготуванні набагато більше праці і терпіння, ніж звичайні макаронні вироби з пшеничного борошна. Зате соба містить менше калорій і вуглеводів, володіє низьким глікемічним індексом, а смачних страв з неї виходить не менше, ніж у італійців видів знаменитої пасти.

Як приготувати гречану локшину
Вам знадобиться
  • 2 склянки гречаного борошна;
  • 1/2 склянки пшеничного
  • рисової або соєвого борошна;
  • 3/4 склянки води.

Змішайте гречану і пшеничне, рисову або соєве борошно. Тесту, вимішати на 100% з гречаного борошна, не вистачить еластичності, воно буде сухим і ламким. Просійте борошно через часте сито у велику широку миску.

Додайте в борошно воду. Не лийте всю воду за один раз, а підливайте потроху, одночасно вимішуючи тісто пальцями однієї руки. Як тільки ви відчуєте звичну консистенцію не надто крутого тіста, перестаньте додавати воду і почніть вимішувати тісто двома руками. Вимішуйте до тих пір, поки не переконаєтеся, що ви отримали гладке еластичне тісто без жодної бульбашки повітря. Це повинно зайняти близько 10 хвилин.

Посипте обробну поверхню будь борошном, окрім гречаної, покладіть на нього тісто і почніть розкочувати його в тонкий пласт за допомогою довгої і тонкої качалки. Розкочуйте тісто доти поки воно не стане тонким пластом не більше 3 міліметрів у висоту.

Візьміть розкатаний пласт тіста і складіть навпіл уздовж. Повторіть цю операцію ще чотири рази.

Використовуйте дуже гострий широкий ніж для того, щоб відрізати вузьку смужку тесту. Це буде перша порція локшини соба. Ріжте тісто поперек, поки воно не закінчиться.

Присипте обробну поверхню борошном ще раз і «Поворушивши» локшину так, щоб вона розділилася на смужки.

Використовуйте машинку для пасти, якщо вона у вас є. Після розкочування тіста утсановіте насадку для спагетті і «прокатайте» пласти тіста через машинку.

Нагрійте воду у великій каструлі і відварюйте гречану локшину в окропі не більше 1 хвилини, якщо ви збираєтеся використовувати її пізніше або цього вимагає рецепт або до готовності.

Відкиньте локшину на друшляк. Свіжа гречана локшина зберігається не довго, не більше 3 - 7 днів на герметичній посудині в холодному місці.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: