» »

Як зробити калькуляцію стравЕсли ві вірішілі Відкрити предприятие, пов'язане з Громадське харчування, то розрахуваті калькуляцію страв основного меню нужно Задовго до моменту Відкриття вашого кафе чи ресторану. Від правильного розрахунку калькуляції залежатіме націнка на страви, тоб ті, Що буде приносити вам прибуток и візначаті затребуваність вашої кухні.

Як зробити калькуляцію страв

У Данії годину в інтернеті є безліч програм, Які розраховують калькуляцію страв для предприятий громадського харчування. Альо НЕ всегда Автоматизований розрахунок Буває Зручний. Наприклад, коли нужно продемонструваті калькуляцію страв керівніцтву кафе чи ресторану для підпісу та погодження матеріалів. У цьом випадка скачайте з інтернету калькуляційну картку (форма ОП-1) i Заповніть ее.

Відпрацюйте рецептуру, розрахо Норми витрат сировина, а такоже закупівельні Ціни на сировину и Заповніть графи калькуляційної картки. Если вам звітність, розрахуваті калькуляцію страв на нове меню, то тоді Дійте Наступний чином. Зберіть інформацію про ПЕРЕЛІК вікорістовуваніх ПРОДУКТІВ, вітраті шкірного сировина з розрахунку на 100 порцій страви, а такоже про Ціну, за Якою буде здійснюватіся закупівля шкірного продукту.

После того, як зберете всю інформацію, складіть таблицю и запішіть в неї ПЕРЕЛІК всех ПРОДУКТІВ, норми їх витрати на 100 страв и Ціну. Скорістайтеся електронними таблицями Microsoft Excel, с помощью якіх можна буде легко розрахуваті собівартість 1 страви, потім перемножте Норми витрат шкірного продукту на Ціну и розділіть Вийшла число на 100.

Колі собівартість буде вірахувана, розрахо калькуляцію страв и Дода націнку. После цього ві отрімаєте продажну Ціну однієї страви. Проведень розрахунок занесіть в калькуляційну картку.

Для того щоб калькуляції були найбільш точними, уточніть весь список закуповуваніх ПРОДУКТІВ, оскількі в НАДАННЯ списках від адміністраторів або експедіторів один и тієї ж продукт может проходити под різнімі найменуваня. Для цього віберіть одну назву, Яке проходитиме в калькуляційніх картах. Такоже обов'язково затвердьте список напівфабрикатів и уточніть, як ведеться облік ПРОДУКТІВ: в штуках, кілограмах, літрах.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: