» »

У яких продуктах, крім сирних, міститься кальційНезважаючи на популярність харчових добавок, що містять кальцій, варто пам'ятати, що потреби організму можна задовольнити за допомогою збалансованого харчування. Всупереч поширеній думці, кальцій міститься не тільки в сирі та інших молочних продуктах.

У яких продуктах, крім сирних, міститься кальцій

Кальцій в рослинній їжі

У легкозасвоюваній формі кальцій міститься в різноманітних бобових культурах. Потрібно відзначити, що в них кальцію більше, ніж у молоці і сирі. Хорошим джерелом цього мікроелемента вважаються всі бобові без винятку, але особливо виділяються горох, квасоля, сочевиця, боби, зелений горошок і, звичайно, соя. Вміст у бобових великої кількості білка робить ці культури відмінною основою повсякденного раціону.

Набагато менше кальцію міститься в фруктах, овочах, злаках, зелені і ягодах, але в цих продуктах дуже багато корисних елементів і вітамінів, які спрощують засвоєння кальцію організмом. Рекордсменом за вмістом кальцію серед подібних продуктів є молода кропива, в 100 грамах міститься 713 міліграмів кальцію, що в десять разів більше, ніж у борошні грубого помелу. Крім молодої кропиви обов'язково включіть в свій раціон брокколі, селера, цвітну капусту, моркву і цитрусові.

Продукти тваринного походження

Зрозуміло, говорячи про кальції, не можна обійти увагою продукти тваринного походження. Серед усіх морепродуктів найбільш багаті кальцієм лосось і сардини. Досить велика кількість кальцію міститься в м'ясі та яйцях, до того ж, в останніх досить багато вітамінів, які допомагають засвоювати цей мікроелемент.

Сир - не єдиний молочний продукт, в якому є кальцій. Його досить багато в йогурті, молоці, кефірі, сирі або сметані. Потрібно відзначити, що при нестачі кальцію в організмі краще пити кефір або йогурт, ніж молоко, оскільки кисломолочні продукти краще засвоюються дорослим організмом.

Як було сказано вище, кальцій погано засвоюється сам по собі. Щоб цей процес був більш ефективним, кальцій потрібно поєднувати з аскорбіновою кислотою, вітаміном D, солями фосфору або магнієм. Вітамін D є своєрідним регулятором. Він контролює рівень фосфору і кальцію в крові, відповідаючи за надходження цих елементів у кісткову тканину. Вітамін D прискорює загоєння переломів і тріщин, захищає від зубного карієсу, допомагає при остеопорозі. Він міститься в молочних продуктах, жирних сортах риби, яєчному жовтку і вершковому маслі. До того ж, він синтезується організмом при сонячній погоді, в ясні дні кальцій засвоюється набагато краще.

Для насичення організму кальцієм потрібні й інші вітаміни. Насамперед, це стосується вітамінів А, С, Е і, зрозуміло, вітамінів групи В. Здебільшого ці вітаміни в достатніх кількостях присутні в тих же продуктах, в яких міститься кальцій.

Міцність людських кісток залежить безпосередньо від співвідношення в організмі магнію і кальцію. Якщо кількість магнію в крові починає падати, то організм може утримувати менше кальцію. Тому дуже важливо підтримувати достатній рівень магнію в крові. Велика кількість цієї речовини міститься в горіхах, хлібі з висівками і висівках. Ці продукти необхідно включити в повсякденний раціон.

Автор: Максим Привалов
Рекомендуємо почитати:
Коментарі: